Олександр Положинський

«Наше Різдво» повертає інтерес суспільства до всього  українського – свят, традицій, культури, історії – і робить це у сучасному стилі, без нафталіну та профанації!

Олександр Положинський розповів про сценарій фестивалю "Наше Різдво"
30.12.2009 Автор: Вікторія Антонюк


"Я не лише ведучий цього року, а й сценарист. З одного боку, я дуже втішений цим фактом, бо маю можливість прописати тексти для себе особисто, і тоді мені легше буде справлятися з ними на сцені, і маю можливість написати складні тексти для Остапа, щоб йому важче було працювати. У нас дуже нерівноцінне становище - він народний артист, я - просто артист, він грає чорта - характерна роль, а вони і цікавіші, і простіші, а мені потрібно зі справжнього чорта в житті перетворитися на справжнього ангела на сцені, тому це набагато складніше. У нього зі спеціальних атрибутів - подушка на сідницях, зручніше сидіти, а в мене важкі дуже крила, і це нелегка ноша не лише в моральному плані, а й у фізичному", - розповів Олександр Положинський під час прес-конференції в ІМК .

За словами О.Положинського, головна думка, яка буде закладена в сценарій фестивалю, - це традиційна боротьба добра і зла, добро, звичайно, перемагає. "Будемо певним чином зачіпати якісь актуальні проблеми сучасної України, але ненав´язливо, щоб не вантажити людей", - додав артист.

Остап Ступка, народний артист України

Брати участь у проекті "Наше Різдво" я погодився одразу, бо це тема Різдва, і її треба підтримувати і розвивати для молодого покоління. Адже є ціле покоління дорослих, яке пропустило це, і їм потрібно це знати, просто необхідно!!!!! Щодо ролі Чорта, то на неї я теж погодився одразу, бо це з акторської точки зору гарно і цікаво грати, адже чорт сидить у кожному з нас...

"Наше Різдво" достойне того, щоб його показували за кордоном
30.12.2009 Автор: Марія Сердюк

 

"Фестиваль "Наше Різдво" достойний того, щоб його показували не тільки в Україні, але й за кордоном", - сказав під час прес-конференції у медіа-холі ІМК народний артист України, ведучий фестивалю "Наше Різдво" Остап Ступка.

"Це необхідно для того, щоб показувати світові, хто такі українці, як вони це святкують, як святкують це діти, батьки і прадіди. Тому що це свято особливе. Фестиваль "Наше Різдво" - це не тільки привід, це частинка крові нашої, крові митця, ми трансформуємо цю акцію у мистецький фестиваль, музичний фестиваль чудових виконавців. І це просто супер", - зазначив О.Ступка

На запитання, чому він погодився брати участь у "головному різдвяному шоу країни" і чи буде він співати під час фестивалю, актор наголосив, що йому просто цікаво, а співати будуть ті, кому треба.

"Коли мене запросили вперше на роль ведучого-чорта, до мене було багато запитань: а чому ти граєш чорта, а навіщо тобі це потрібно... Ну, по-перше, негативну роль дуже цікаво грати з точки зору акторської майстерності. Бо виконувати роль Янгола (цю роль виконує співак Сашко Положинський. - Ред.)... Подивіться на мене, який з мене янгол? А що стосується співів... Співати будуть ті, хто вміє і любить це робити. В мене дідусь пропрацював у Львівському оперному театрі, але я не співаю. Я можу співати тільки поруч з тією людиною, яка має слух і точно попадає в ноти. Мені слон на вухо наступив, як каже мій батько. Я дуже люблю спів, але непотрібно робити того, чого ти не вмієш, бо ти це зробиш погано", - підсумував О.Ступка.

"Наше Різдво" - щорічний фестиваль, який у 2010 році пройде вже втретє. Для головного різдвяного шоу країни, яке відбудеться у Львові, найвідоміші українські артисти готують різдвяний репертуар. Сучасне театралізоване шоу і водночас казкове Святвечірнє дійство відновлює різдвяні традиції України, якими кожен українець, незалежно від національності та місця проживання, може пишатися у сучасному світі, відчувати гордість за власне походження, повагу до своєї культурної спадщини. Мета фестивалю - популяризація українських різдвяних пісень, що виконують найвідоміші співаки, відродження різдвяних традицій серед найширшого кола глядачів.

Виконавці
Творці