Мета заходу

Проект «Наше Різдво» - це музичне театралізоване дійство-фестиваль створене компанією «Фільм-плюс продакшн» для того, щоб відновити у серцях українців відчуття того, що наші колядки та традиції найкращі.

Проект «Наше Різдво» покликаний для того, щоб надати Різдву відчуття сучасності.
Мета «Нашого Різдва» об’єднати довкола цього світлого свята усіх українців, актуалізувати українську автентичну музику та відновити традиції святкування Різдва не тільки на Західній, а по всій Україні.

Автор ідеї, продюсер та постановник - Михайло Крупієвський.

Музичний продюсер - Тарас Чубай.

«Наше Різдво» – це Святвечірнє дійство, яке синтезує різдвяні традиції всієї України – від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня. «Наше Різдво» об’єднує українців в одну велику родину.

Мета фестивалю – популяризація українських різдвяних колядок, які виконуються в сучасному аранжуванні найвідомішими співаками України, відродження різдвяних традицій серед найширшого кола глядачів і слухачів. Святкування Різдва в Україні має глибокі традиції, це найбільше свято, яке зближує українську родину та вчить не забувати минулого, воно дарує світло з яким наш народ йде впевнено до свого майбутнього.

Це свято надії та радості, бо народився Спаситель, який врятує Світ.

Фестиваль «Наше Різдво» дарує глядачам відчуття свята, гармонії і нагадує, що український народ багатий на прекрасні традиції, які не потрібно забувати!

Відчуття свята дарують виконавці, які з величезним задоволення брали і беруть участь у мистецькій акції «Наше Різдво»: Тарас Чубай та гурт «Плач Єремії», «Піккардійська Терція», Олег Скрипка, Олександр Пономарьов, Остап Ступка, Сашко Положинський та гурт «Тартак», гурт «Дивні», гурт «Мертвий Півень».

«Наше Різдво» - це свято надії, любові та єднання всіх українців.

Олег Скрипка
Я народився в Таджикистані, якийсь час жив в Росії… А про Різдво вперше взагалі почув у Франції, коли поїхав туди після розвалу Радянського Союзу. Я почув, що там є свято, яке французькою називають Noël і святкують 24 грудня. Мені було дуже цікаво, що це таке… Я з’ясував, що «Noël» - це «Різдво». Потім я взагалі довідався, що у грудні та січні є дуже багато свят. Різдво в Україні – це знайомленням з традиціями, з корінням. Це дуже важливо для мене особисто і для українців загалом.
Тарас Чубай гурт «Плач Єремії»
Я буду нетрадиційне щось пробувати робити, а власне щось нове. Тобто сучасну фактично коляду. Ми зараз починаємо, пробуємо таку співпрацю з Костиком Москальцем робити. Пробуємо написати сучасну коляду - коляду, яка з’являється зараз. Але, звичайно, що в якомусь сенсі воно буде і традиційне трохи. Але це буде сучасна коляда.
Сашко Положинський
Я маю великий досвід роботи в якості ведучого концертів, але просто вести концерт це зовсім не те саме, що грати якусь відведену роль, зображати якогось специфічного персонажа. До того ж, із двох персонажів - Чорта і Ангела - саме роль Ангела мені здавалася важчою, оскільки позитивних, в усьому "правильних", героїв завжди важче грати, принаймні, грати так, щоб ці герої не здавалися нудними та прісними.
Роман Гриньків (бандурист, композитор)
Але все ж таки людям хочеться по-мирському відсвяткувати Різдво, зіграти нібито своєрідну виставу, хоч на трошки побути маленьким Ісусом, який народжується, чи тими, хто прийшов з далеких країв, чи то просто зірку вертепну потримати. Кожній людині хочеться хоч доторкнутися до цього дійства, адже існує думка, що це свято нам дарує Бог, тому приймай його як подарунок з неба.
Формація «Піккардійська терція»
Від подібних творчих експериментів «Піккардійська терція» не відмовляється ніколи. Тим паче, що це не перший спільний проект із натхненником та виконавцем проекту «Наше Різдво» Тарасом Чубаєм. Ми завжди чудово співпрацювали і на репетиціях, і на сцені. Тому одразу погодилися: для нас це актуальна тематика, напрацьований репертуар.
Олександр Пономарьов
Коли я хрестився в 16 років, то я від сільського ховався, щоб ніхто про це не знав. Тому, в принципі, такої культури не було святкування. Ми святкували Новий рік, святкували старий Новий рік. Але я вважаю, що було неправильно. Це була , напевно, не моя проблема, а проблема взагалі усього пострадянського простору. На західній Україні ця традиція більше збереглася. Для мене Різдво і Пасха - це такі два найбільші свята, які я завжди святкую.
Ал Ді Міола
Я двічі гордий своєю участю у фестивалі «Наше Різдво». По-перше, мені почесно його відкривати, тим більше, що це перший фестиваль! А по-друге, виступати для мене велика честь, адже фестиваль відвідує президент України Віктор Ющенко! І я не можу не хвилюватись як буде сприйнята наша програма, адже вона побудована на автентичних українських мелодіях і я дуже хочу , щоб її позитивно сприйняв український слухач!